Jesteśmy zgranym zespołem, któremu przyświeca jeden wspólny cel – osiągnięcie przez dzieci jak największej samodzielności w codziennych czynnościach!

Indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny tworzą:

• Lekarz Rehabilitacji Ruchowej
  • Fizjoterapeuta
  • Pedagog Specjalny
  • Psycholog
  • Logopeda

W Przedszkolu prowadzimy:

• Terapię pedagogiczną (arteterapię, choreoterapię itp.),
  • Terapię logopedyczną,
  • Terapię psychologiczną (również dla rodziców),
  • Fizjoterapię (NDT-BOBATH, PNF, FITS, DNS itp.),
  • Hipoterapię,
  • Dogoterapię, felinoterapię,
  • Muzykoterapię
  • Integrację sensoryczną,
  • Od lutego 2016 r. ruszają zajęcia na basenie oraz terapia wg Masgutovej

Przedszkole jest dostosowane do dzieci od 2,5 lat z niepełnosprawnościami sprzężonymi, upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz dla dzieci
z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Dzieci mogą przebywać w przedszkolu w godzinach 7.00-16.00, przy czym podstawa programowa jest realizowana w godzinach 9.00-14.00. W tym czasie odbywają się zajęcia grupowe oraz indywidualne.

Dla każdego dziecka tworzymy indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny i plan zajęć dostosowany do jego potrzeb i możliwości oraz do oczekiwań i sugestii rodziców (rodzaj i ilość zajęć jest ustalana oddzielnie dla każdego dziecka – nie jest narzucana odgórnie).

W tworzenie planów terapeutycznych angażujemy również rodziców, którzy wspólnie
z nami określają główne cele i kierunki rozwoju dziecka.

Dużą wagę przywiązujemy do integracji z placówkami edukacyjnymi. Współpracujemy z lokalną szkołą i przedszkolem, co pozwala na organizowanie wspólnych zajęć, zabaw i wyjazdów.

Przynajmniej raz w miesiącu staramy się organizować różnego rodzaju wyjścia.

Dojazd do przedszkola odbywa się od godziny 9.00 – odwożenie dzieci od godziny 14.00.
Godzina przyjazdu po dziecko jest ustalana indywidualnie i zależy od odległości zamieszkania od przedszkola oraz sytuacji na drodze.
Dzieciom przebywającym w przedszkolu w godzinach 7.00 – 9.00 i 14.00 -16.00 rodzice zapewniają transport we własnym zakresie.
Koszt dojazdu wynosi 100 zł miesięcznie; w sytuacji, gdy nieobecność dziecka jest większa niż 50% całkowitej frekfencji, koszt dojazdu wynosi 50 zł miesięcznie, płatne na konto przedszkola łącznie z innymi opłatami.
Jednorazowy koszt dojazdu będzie liczony jako dodatkowe godziny opieki nad dzieckiem w wysokości 1 zł/h.