Poznaj Naszą Kadrę

Nasz personel to wysoko wykwalifikowani, doświadczeni specjaliści.

Uważamy, że w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi niezwykle istotne jest podejście pełne ciepła i wyrozumiałości.

Liczy się również cierpliwość i zaangażowanie, dlatego poza kwalifikacjami nasi pracownicy to przede wszystkim osoby, dla których praca w przedszkolu to życiowa pasja.

Marta Rylokowska-Maciążek

Fizjoterapeuta, Oligofrenopedagog,Terapeuta NDT-BOBATH, Dyplomowany Terapeuta PNF

Nazywam się Marta Rylokowska-Maciążek i jestem inicjatorką całego „zamieszania”. W 2005 roku skończyłam Akademię Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia i tak rozpoczęłam swoją karierę zawodową. Od zawsze chciałam stworzyć ośrodek, w którym dzieci będą miały zapewnioną jak najlepszą opiekę, różnorodne zajęcia dostosowane do ich potrzeb, oraz naukę samodzielności. Jednocześnie chciałam odciążyć rodziców w ich codziennych obowiązkach, żeby swój wolny czas mogli poświęcić na zabawę z dziećmi. I tak powstał pomysł stworzenia przedszkola. W 2014 roku udało się go zrealizować – Publiczne Przedszkole Specjalne „Wesołe Żabki” rozpoczęło swoją działalność.
Początki były trudne, jednak dzięki wytrwałości wszystkich zaangażowanych osób dzisiaj mamy 25 podopiecznych, współpracujemy z wieloma terapeutami i zaczynamy osiągać coraz większe sukcesy, a największym z nich jest uśmiech na twarzach naszych dzieci.

Wykształcenie:

• Akademia Wychowania Fizycznego, Kierunek Fizjoterapia – studia magisterskie
  • Dolnośląska Wyższa Szkoła Edukacji, Oligofrenopedagogika – studia podyplomowe

Ukończone kursy:

• NDT-BOBATH
  • PNF ( również w pediatrii)
  • FITS ( Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz )
  • DNS ( Dynamic Neuromuscular Sabilisation ) część A, B oraz pediatryczna 1 i 2
  • Instruktor Hipoterapii
  • Instruktor pływania osób niepełnosprawnych
  • FDM w pediatrii

Klaudia Bednarska

Zastępca dyrektora
Nauczyciel

Jestem absolwentką Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu, ukończyłam studia I stopnia na kierunku: Pedagogika w specjalności: Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, studia II stopnia na kierunku: Pedagogika w specjalności: Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka z Psychomotoryką. Ukończyłam studia podyplomowe z Oligofrenopedagogiki oraz z Organizacji  i Zarządzania Oświatą.

Z wykształcenia i zamiłowania jestem pedagogiem z 7 letnim stażem, dla którego dbałość o prawidłowy rozwój dziecka jest najważniejszą wartością. Pracę z dziećmi traktuję bardzo poważnie i odpowiedzialnie. Zależy mi na stworzeniu takiego miejsca, w którym zarówno dzieci, jak i rodzice będą czuli się swobodnie i bezpiecznie, gdzie wszyscy będziemy współpracować i umacniać wzajemne zaufanie.

Spędzanie czasu z dziećmi nie tylko jest wykonywaną pracą, ale przede wszystkim moją ogromną pasją, dlatego do swoich działań podchodzę z wielkim zaangażowaniem i zapałem, dbając o to, aby dzieci rozwijały się jak najlepiej, a czas w przedszkolu spędzały z uśmiechem na twarzy. Ich radosne buzie są dla mnie największą motywacją do działania. W pracy z wychowankami cenię ich indywidualność. Uważam każde dziecko za wyjątkowe i niepowtarzalne. W kontaktach z rodzicami kieruje się nie tylko zdobytą wiedzą i umiejętnościami, ale także wartościami.

W stosunkach międzyludzkich ważne jest dla mnie bycie empatycznym, ale także konsekwentnym i asertywnym. Prywatnie lubię jeździć na rowerze, pływać oraz chodzić po górach. W wolnych chwilach dużo czytam, słucham muzyki oraz spędzam czas z rodziną i przyjaciółmi.

Wychowawcy

Joanna Jaworska